Box-Office Hits 'Největší malá farma' a 'Apollo 11' Nejlepší kritici 'Výběr nominací na dokumentární ceny

„Největší malá farma“



Neon

Vedoucí letošní šarže nominovaných asociací kritiků na čtvrtý ročník kritiků ’; Oceněné dokumentární ceny jsou dva neonové pokladny, „Největší malá farma“ se sedmi nominacemi a „Apollo 11“ se šesti, stejně jako Warner Bros. “Šest„ nezestárnou “se šesti.



Vítězové přijmou ocenění, která vyznamenají úspěchy v dokumentárních filmech (TV, film a streamování) v neděli 10. listopadu v BRIC v Brooklynu v New Yorku. Členové Asociace kvalifikovaných kritiků po celé zemi hlasovali pro tyto kandidáty (včetně tohoto spisovatele).



ari aster ama

S nejvíce nominacemi v této oblasti byl John Chesterův film „Největší malá farma“ nominován za nejlepší dokumentární film, nejlepší režisér, nejlepší kinematografii, nejlepší střih, nejlepší skóre, nejlepší vyprávění a nejlepší vědecký / přírodopisný dokument.

Dokument „Apollo 11“ Todda Douglase Millera byl nominován za nejlepší dokumentární film, nejlepší režisér, nejlepší střih, nejlepší skóre, nejlepší archivní dokument a nejlepší vědecký / přírodopisný dokument. Peter Jacksonův film „Oni nezestárnou“ byl nominován za nejlepší dokumentární film, nejlepší režisér, nejlepší střih, nejlepší skóre, nejlepší archivní dokument a nejinovativnější dokument.

Nanfu Wang a Jialing Zhang „One Child Nation“ (Amazon) obdrželi pět nominací, včetně Nejlepší dokumentární funkce, Nejlepší režisér, Nejlepší střih, Nejlepší vyprávění a Nejlepší politický dokument.

Pět nominací na film The Cave od Feras Fayyad jsou nejlepší dokumentární film, nejlepší režisér, nejlepší kameraman, nejlepší skóre a nejzajímavější živý předmět dokumentárního filmu pro Dr. Amani Ballor.

Uznáváno se čtyřmi nominacemi: NatGeo's 'Sea of ​​Shadows', Neon's Honeyland, Showtime's Kingmaker, Netflix's American Factory a Sony Pictures Classics 'Aquarela.'

Nominace na film „Honeyland“ Tamara Kotevska a Ljubomira Stefanov jsou nejlepší dokument, nejlepší kinematografie, nejlepší první dokumentární film, nejlepší dokumentární film přírodních věd a přírody a nejpřesvědčivější živý předmět dokumentárního filmu pro makedonského včelaře Hatidze Muratovou.

„Honeyland“

Neon

Nominace na Stevena Bognara a „Americké továrny“ Julie Reichertové jsou nejlepší dokumentární film, nejlepší režisér, nejlepší střih a nejlepší politický dokument.

Nominace pro „Aquarela“ jsou nejlepší kamera, nejlepší skóre, nejlepší vědecký / přírodní dokument a nejinovativnější dokument.

Nominace na „Sea of ​​Shadows“ jsou nejlepší kinematografie, nejlepší střih, nejlepší skóre a nejlepší vědecký / přírodopisný dokument.

Na slavnostním ceremoniálu získá nově jmenovaná cena D Pennebaker Award legendárního dokumentaristy Fredericka Wisemana, režiséra 43 filmů, zaměřeného především na americké instituce, a vítěze čtyř Emmy a čestného Oscara. Bývalí kritici ’; Cena Choice Lifetime Achievement Award je jmenována pro předchozího vítěze Pennebakera, který toto léto zemřel. Představí jej filmař Chris Hegedus, dlouholetý spolupracovník a vdova Pennebakera.

Cena Landmark Award bude udělena Michaelu Aptedovi za jeho průkopnickou dokumentární sérii „Up“, která sleduje životy 14 Britů od sedmiletých sedmiletých přírůstků, od „Seven Up“ po „63 Up“ (BritBox). Od 60. let režíroval Apted celovečerní i dokumentární filmy, včetně „Gorily v mlze“, „Dcera uhelného horníka“, „Gorky Park“, „Svět není dost“, „Úžasná milost“, „Incident at Oglala, “A třetí splátka CS Lewis ’; 'Letopisy Narnie: Plavba úsvitu.'

Na loňském třetím ročníku CCDA akce „Vyhrál jsi můj soused?“ Vzal domů nejprestižnější cenu večera za Nejlepší dokumentární film a cenu Nejlepšího režiséra pro Morgana Nevilla. Eventuální vítěz Oscara „Free Solo“ získal ceny za nejlepší sportovní dokument, nejinovativnější dokument a nejlepší kinematografii.

“; Jsme hrdí, že naše cena se stala cenným způsobem, jak lidem pomoci najít dobré věci ’; a pomoci filmařům najít jejich publikum, “uvedl generální ředitel CCA Joey Berlin.

Kandidáti na čtvrtý ročník kritiků ’; Oceněné dokumentární ceny jsou:

„Aquarela“

Sony Pictures Classics

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FUNKCE

„Americká továrna“ (Netflix)
'Apollo 11' (Neon)
“Největší malá farma” (Neon)
„Jeskyně“ (National Geographic)
„Honeyland“ (Neon)
„The Kingmaker“ (Showtime)
„Knock Down the House“ (Netflix)
„Leaving Neverland“ (HBO)
„Maiden“ (Sony Pictures Classics)
„One Child Nation“ (Amazon Studios)
„Nezestárnou“ (Warner Bros.)

NEJLEPŠÍ ŘEDITEL

Waad Al-Kateab a Edward Watts, „Pro Samu“ (PBS)
Steven Bognar a Julia Reichert, „Americká továrna“ (Netflix)
John Chester, „Největší malá farma“ (Neon)
Feras Fayyad, „Jeskyně“ (National Geographic)
Peter Jackson, „nezestárnou“ (Warner Bros.)
Todd Douglas Miller, „Apollo 11“ (Neon)
Nanfu Wang a Jialing Zhang, „Jeden dětský národ“ (Amazon Studios)

NEJLEPŠÍ KINEMATOGRAFIE

zvyšování recenzí dionů

Ben Bernhard a Viktor Kossakovsky, „Aquarela“ (Sony Pictures Classics)
John Chester, „Největší malá farma“ (Neon)
Fejmi Daut a Samir Ljuma, „Honeyland“ (Neon)
Nicholas de Pencier, 'Anthropocene: The Human Epoch' (Kino Lorber)
Muhammed Khair Al Shami, Ammar Suleiman a Mohammad Eyad, „Jeskyně“ (National Geographic)
Richard Ladkani, „Moře stínů“ (National Geographic)

NEJLEPŠÍ ÚPRAVA

Georg Michael Fischer a Verena Schönauer, „Moře stínů“ (National Geographic)
Todd Douglas Miller, „Apollo 11“ (Neon)
Jabez Olssen, „nezestárnou“ (Warner Bros.)
Amy Overbeck, „Největší malá farma“ (Neon)
Lindsay Utz, „Americká továrna“ (Netflix)
Nanfu Wang, „One Child Nation“ (Amazon Studios)

NEJLEPŠÍ SKÓRE

Jeff Beal, „Největší malá farma“ (Neon)
Matthew Herbert, „Jeskyně“ (National Geographic)
Matt Morton, „Apollo 11“ (Neon)
Plán 9: „Nezestarnou“ (Warner Bros.)
H. Scott Salinas, „Moře stínů“ (National Geographic)
Eicca Toppinen, „Aquarela“ (Sony Pictures Classics)

NEJLEPŠÍ NARRACE

“Anthropocene: The Human Epoch” (Kino Lorber)
Alicia Vikander, vypravěč
Jennifer Baichwal, spisovatelka
“Největší malá farma” (Neon)
John Chester a Molly Chester, vypravěči
John Chester, spisovatel
“Okraj demokracie” (Netflix)
Petra Costa, vypravěč
Petra Costa, Carol Pires, David Barker a Moara Passoni, spisovatelé
„Sloní královna“ (Apple)
Chiwetel Ejiofor, vypravěč
Mark Deeble, spisovatel
„Pro Samu“ (PBS)
Vy Al-Kateab, vypravěč
Jste Al-Kateab, spisovatel
“Joseph Pulitzer: Hlas lidí” (první běh)
Adam Driver, vypravěč
Oren Rudavsky a Bob Seidman, spisovatelé
„One Child Nation“ (Amazon Studios)
Nanfu Wang, vypravěč
Nanfu Wang, spisovatel
„Western Stars“ (Warner Bros.)
Bruce Springsteen, vypravěč
Bruce Springsteen, spisovatel

NEJLEPŠÍ PRVNÍ DOKUMENTÁRNÍ FUNKCE

Midge Costin, „Vytváření vln: Umění filmového zvuku“ (Matson Films)
AJ. Eaton, David Crosby: „Pamatuj si moje jméno“ (Sony Pictures Classics)
Pamela B. Greenová, „Buďte přirození: nevýslovný příběh Alice Guy-Blaché“ (Kino Lorber / Zeitgeist Films)
Tamara Kotevska a Ljubomir Stefanov, „Honeyland“ (Neon)
Richard Miron, „Pro ptáky“ (Dogwoof)
Garret Price, “Love, Antosha” (Lurker Films)

'Amazing Grace'

Neon

NEJLEPŠÍ ARCHIVÁLNÍ DOKUMENTÁR

„Amazing Grace“ (Neon)
'Apollo 11' (Neon)
„Maiden“ (Sony Pictures Classics)
“Mike Wallace je tady” (Magnolia)
„Pavarotti“ (CBS Films)
„Rolling Thunder Revue: Bob Dylan Story“ od Martina Scorsese (Netflix)
„Nezestárnou“ (Warner Bros.)
„Jaké je mé jméno: Mohamed Ali“ (HBO)

NEJLEPŠÍ BIOGRAFICKÝ DOKUMENTÁR

„David Crosby: Pamatujte si moje jméno“ (Sony Pictures Classics)
„The Kingmaker“ (Showtime)
„Linda Ronstadt: Zvuk mého hlasu“ (Greenwich)
“Láska, Antosha” (Lurker Films)
“Mike Wallace je tady” (Magnolia)
„Pavarotti“ (CBS Films)
“Toni Morrison: Kousky já jsem” (Magnolia)

zelené peklo obsazení

NEJLEPŠÍ HUDEBNÍ DOKUMENTÁR

„Amazing Grace“ (Neon)
„David Crosby: Pamatujte si moje jméno“ (Sony Pictures Classics)
„Linda Ronstadt: Zvuk mého hlasu“ (Greenwich)
“Miles Davis: Narození chladného” (Abramorama)
„Pavarotti“ (CBS Films)
“Rolling Thunder Revue: Bob Dylan Story od Martina Scorsese” (Netflix)
„Western Stars“ (Warner Bros.)

NEJLEPŠÍ POLITICKÝ DOKUMENTÁR

„Americká továrna“ (Netflix)
“Okraj demokracie” (Netflix)
'Zdravím satana?' (Magnolia)
„The Kingmaker“ (Showtime)
„Knock Down the House“ (Netflix)
„One Child Nation“ (Amazon Studios)

NEJLEPŠÍ VĚDA / PŘÍRODNÍ DOKUMENTÁR

“Anthropocene: The Human Epoch” (Kino Lorber)
'Apollo 11' (Neon)
„Aquarela“ (Sony Pictures Classic)
“Největší malá farma” (Neon)
„Sloní královna“ (Apple)
„Honeyland“ (Neon)
„Tučňáci“ (Disney)
„Moře stínů“ (National Geographic)

NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ DOKUMENTÁR

“Bethany Hamilton: Nezastavitelný” (Entertainment Studios)
„Diego Maradona“ (HBO)
„Maiden“ (Sony Pictures Classics)
„Rodman: Pro lepší nebo horší“ (ESPN)
„Spy Behind Home Plate“ (Ciesla Foundation)
„Jaké je mé jméno: Mohamed Ali“ (HBO)

2019 uchazečů o Oscar

NEJNOVĚJŠÍ DOKUMENTÁR

„Aquarela“ (Sony Pictures Classics)
“Cold Case Hammarskjöld” (Magnolia)
„Rolling Thunder Revue: Bob Dylan Story“ od Martina Scorsese (Netflix)
„Screwball“ (Greenwich)
„Serendipity“ (Cohen Media)
„Nezestárnou“ (Warner Bros.)

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ DOKUMENTÁR

„Kaple na hranici“ (atlantické dokumenty)
(Režisér a producent: Jeremy Raff)
“Death Row Doctor” (New York Times Op-Docs)
(Režisér: Lauren Knapp)
„V nepřítomnosti“ (pole vidění)
(Režisér: Yi Seung-Jun. Producent: Gary Byung-Seok Kam)
'Ztracený svět'
(Režisér a producent: Kalyanee Mam. Producenti: Adam Loften a Emmanuel Vaughan-Lee)
„Mack Wrestles“ (ESPN)
(Režiséři a producenti: Taylor Hess a Erin Sanger. Producenti: Erin Leyden a Gentry Kirby)
'Doba. Konec věty. “(Netflix)
(Režie: Rayka Zehtabchi. Producenti: Melissa Berton, Garrett K. Schiff a Lisa Taback)
“Polaroid Job” (New York Times Op-Docs)
(Režisér: Mike Plante)
„Sam a závod vedle“ (The Guardian)
(Režisér a producent: Ömer Sami)
„Bezpodmínečné“
(Režisér a producent: Dave Adams. Producenti: Adam Soltis, Renee Woodruff Adams, Josie Swantek Heitz a Chris Tuss)
„Čekárna“ (The Guardian)
(Režisér a producent: Victoria Mapplebeck)

NEJNOVĚJŠÍ ŽIVÉ PŘEDMĚTY DOKUMENTÁŘE

Dr. Amani Ballor - „Jeskyně“ (National Geographic)
David Crosby - „David Crosby: Pamatujte si moje jméno“ (Sony Pictures Classics)
Tracy Edwards - „Maiden“ (Sony Pictures Classics)
Imelda Marcos - „The Kingmaker“ (Showtime)
Pojďme hrát Honeyland - “Honeyland” (Neon)
Alexandria Ocasio-Cortez, Amy Vilela, Cori Bush a Paula Jean Swearengin - „Knock Down the House“ (Netflix)
Linda Ronstadt - „Linda Ronstadt: Zvuk mého hlasu“ (Greenwich)
Dr. Ruth Westheimer - „Zeptejte se Dr. Ruth“ (Hulu)



Nejlepší Články

Kategorie

Posouzení

Funkce

Zprávy

Televize

Sada Nástrojů

Film

Festivaly

Recenze

Ocenění

Pokladna

Rozhovory

Clickables

Seznamy

Videohry

Podcast

Obsah Značky

Ocenění Season Spotlight

Filmový Vůz

Ocenění Sezóna Spotlight

Ovlivňovače