AMPAS vyhlašuje nominaci na 71. cenu akademie



od indieWIRE


Akademie filmových umění a věd vyhlásila nominace
71. ceny Akademie dnes ráno. Kandidáti jsou následující:



Pro nejlepší výkon hercem v hlavní roli



Roberto Benigni v programu LIFE JE BEAUTIFUL (Miramax)

Tom Hanks v ÚSPĚCHU SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks)

Ian McKellen v BOHECH A MONSTECHECH (Lions Gate)

Nick Nolte v AFFLICTION (Lions Gate)

Edward Norton v AMERICAN HISTORY X (New Line)

Pro nejlepší výkon herce v vedlejší roli

James Coburn v AFFLICTION (Lions Gate)

Robert Duvall v OBČANSKÉ AKCI (dobrý výhled)

Ed Harris v THE TRUMAN SHOW (Paramount)

Geoffrey Rush v SHAKESPEARE IN LOVE (Miramax)

Billy Bob Thornton v JEDNODUCHÉM PLÁNU (společnost Paramount a Mutual Film Company v roce 2007)
spojení s Savoy Pictures)

Pro nejlepší výkon herečky v hlavní roli

Cate Blanchett v ELIZABETH (Gramercy)

Fernanda Černá Hora v CENTRÁLNÍ STANICE (Sony Pictures Classics)

Gwyneth Paltrow in SHAKESPEARE IN LOVE (Miramax)

Meryl Streep v JEDNÉ PRAVDĚ VĚCI (Universal)

Emily Watson v HILARY AND JACKIE (říjen)

Pro nejlepší výkon herečky v vedlejší roli

Kathy Bates v PRIMARY COLORS (Universal a Mutual Film Company)

Brenda Blethyn v LITTLE VOICE (Miramax)

Judi Dench v SHAKESPEARE IN LOVE (Miramax)

Rachel Griffiths v HILARY A JACKIE (říjen)

Lynn Redgrave in Gods and Monsters (Lions Gate)

Pro nejlepší úspěch v uměleckém směru

ELIZABETH (Gramercy)

Art Direction: John Myhre

Dekorace sady: Peter Howitt

PLEASANTVILLE (nová řada)

Art Direction: Jeannine Oppewall

Dekorace sady: Jay Hart

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks)

Art Direction: Tom Sanders

Dekorace sady: Lisa Dean Kavanaugh

SHAKESPEARE LOVE (Miramax)

Art Direction: Martin Childs

Dekorace sady: Jill Quertier

CO SEN MŮŽE PŘIJÍT (PolyGram)

Art Direction: Eugenio Zanetti

Dekorace sady: Cindy Carr

Pro nejlepší výsledky v kinematografii

OBČANSKÁ AKCE (dobrý výhled) Conrad L. Hall

ELIZABETH (Gramercy) Remi Adefarasin

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks) Janusz Kaminski

SHAKESPEARE LOVE (Miramax) Richard Greatrex

ŘEDINOVÁ ŘÁDKA (Fox 20. století) John Toll

Pro nejlepší výsledek v kostýmním designu

BELOVED (Dobrý výhled) Colleen Atwood

ELIZABETH (Gramercy) Alexandra Byrne

PLEASANTVILLE (New Line) Judianna Makovsky

SHAKESPEARE LOVE (Miramax) Sandy Powell

VELVET GOLDMINE (Miramax) Sandy Powell

Pro nejlepší úspěch v režii

ŽIVOT JE KRÁSNÝ (Miramax) Roberto Benigni

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks) Stevena Spielberga

SHAKESPEARE LOVE (Miramax) John Madden

ŘEDINÁŘSKÁ LINKA (Fox 20. století) Terrence Malick

TRUMÁNSKÁ VÝSTAVA (Paramount) Peter Weir

Pro nejlepší výsledky v dokumentárních funkcích

DANCEMAKER Matthew Diamond a Jerry Kupfer

Produkce nadace Four Oaks Foundation

FARM: ANGOLA, USA Jonathan Stack a Liz Garbus

Produkce Gabriel Films

POSLEDNÍ DNY (říjen) James Moll a Ken Lipper

Přeživší nadace Shoah Visual History Foundation Foundation

LENNY BRUCE: SWEAR PRO ZAVEDENÍ PRAVDY Robert B. Weide

Produkce Whyaduck Productions, Inc.

ZAREGISTRUJTE SE INFORMACÍ Barbara Sonneborn a Janet Cole

Produkce Sun Foundation

Pro nejlepší výsledky v krátkých dokumentárních dokumentech

OSOBY: Vylepšení románů ve zlatých letech Keiko Ibi

Filmová produkce Keiko Ibi

MÍSTO V KRAJINĚ Charles Guggenheim

Produkce Guggenheimu

SUNRISE NAD TIANANMEN SQUARE Shui-Bo Wang a Donald McWilliams

Národní filmová rada produkce Kanady

Pro nejlepší úspěch při střihu filmu

ŽIVOT JE KRÁSNÝ (Miramax) Simona Paggi

Z vidění (Universal) Anne V. Coates

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks) Michael Kahn

SHAKESPEARE LOVE (Miramax) David Gamble

Tenká červená čára (Fox 20th Century) Billy Weber, Leslie Jones a Saar
Malý

Za nejlepší cizojazyčný film roku

CENTRÁLNÍ STANICE Brazílie

Produkce Arthura Cohna

DĚTI Z NEVA Írán

Institut pro intelektuální rozvoj dětí a mladých dospělých
Výroba

GRANDFATHER Španělsko

To Nickel Odeon Dos, S.A. Výroba

ŽIVOT JE BEAUTIFUL Itálie

A Melampo Cinematografica s.r.l. Výroba

TANGO Argentina

Anson Sono Film / Alma ATA International Pictures Production

Pro nejlepší úspěch v líčení

ELIZABETH (Gramercy) Jenny Shircore

ÚSPORA SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks) Lois Burwell, Conor O'Sullivan a Daniel
C. Striepeke

SHAKESPEARE LOVE (Miramax) Lisa Westcott a Veronica Brebner

Pro nejlepší hudební výkon (originální hudební nebo komediální skóre)

PRO BUG´s LIFE (Buena Vista)

Randy Newman

MULAN (dobrý výhled)

Hudba od Matthew Wildera

Text David Zippel

Orchestrální skóre od Jerryho Goldsmitha

PATCH ADAMS (Universal)

Marc Shaiman

PRINCE EGYPT (DreamWorks)

Hudba a texty od Stephena Schwartze

Orchestrální skóre Hanse Zimmera

SHAKESPEARE LOVE (Miramax)

Stephen Warbeck

Pro nejlepší hudební výkon (originální dramatické skóre)

ELIZABETH (Gramercy) David Hirschfelder

ŽIVOT JE KRÁSNÝ (Miramax) Nicola Piovani

PLEASANTVILLE (New Line) Randy Newman

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks) John Williams

ŘEDINOVÁ ŘÁDKA (Liška 20. století) Hans Zimmer

Pro nejlepší hudební výkon (originální píseň)

„Nechci chybět věc“ od ARMAGEDDON (Buena Vista)

Hudba a text od Diane Warren

„Modlitba“ od QUEST FOR CAMELOT (Warner Bros.)

Hudba Carole Bayerové Sagerové a Davida Fostera

Lyrika Carole Bayer Sager, David Foster, Tony Renis a Alberto Testa

“Měkké místo k pádu” od THE HORSE WHISPERER (Buena Vista)

Hudba a text písně Allison Moorer a Gwil Owen

„To bude“ od BABE: PIG IN THE CITY (Universal)

Hudba a text od Randy Newman

„Když věříte“ z PRINCE EGYPT (DreamWorks)

Hudba a text od Stephena Schwartze

Pro nejlepší obraz roku

ELIZABETH (Gramercy)
Výroba pracovních titulů

Alison Owen, Eric Fellner a Tim Bevan, Producenti

ŽIVOT JE KRÁSNÝ (Miramax)
A Melampo Cinematografica s.r.l. Výroba

Elda Ferri a Gianluigi Braschi, Producenti

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks)
Produkce filmů DreamWorks

Steven Spielberg, Ian Bryce, Mark Gordon a Gary Levinsohn, Producenti

SHAKESPEARE LOVE (Miramax)
A Miramax Films, Universal Pictures, Bedford
Falls
Produkce společnosti

David Parfitt, Donna Gigliotti, Harvey Weinstein, Edward Zwick a Marc
Norman, Producers

ŘEDNÁ ČÁST (Liška 20. století)
Fox 2000 Pictures ve spojení s
Phoenix
Výroba obrázků

Robert Michael Geisler, John Roberdeau a Grant Hill, Producenti

Pro nejlepší úspěch v animovaných krátkých filmech

BUNNY Chris Wedge

Produkce Blue Sky Studios, Inc.

KARTERBURY TALES Christopher Grace a Jonathan Myerson

Produkce S4C / BBC Wales / HBO

JOLLY ROGER Mark Baker

Produkce Astley Baker / Silver Bird pro kanál Four

VÍCE Mark Osborne a Steve Kalafer

A Bad Clams Productions / Swell Productions / Flemington Pictures Production

KDYŽ ŽIVÉ ODCHODY Karsten Kiilerich a Sefan Fjeldmark

A. Filmová produkce

Pro nejlepší úspěch v živých akčních krátkých filmech

KULTURA Will Speck & Josh Gordon

Výroba falešných poplachů

Volební noc (volební noc) Kim Magnusson a Anders Thomas Jensen

Výroba M&M

DOVOLENÁ ROMANCE Alexander Jovy

Produkce Jovy Junior Enterprises Ltd.

POHLEDNICE (Pohlednice) Vivian Goffette

Výroba K2 S.A.

VICTOR Simon Sandquist a Joel Bergvall

Bergvall Pictures / Hemikrania Production

Pro nejlepší zvukový úspěch

ARMAGEDDON (dobrý výhled)

Kevin O'Connell, Greg P. Russell a Keith A. Wester

MASKA ZORRO (TriStar)

Kevin O'Connell, Greg P. Russell a Pud Cusack

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks)

Gary Rydstrom, Gary Summers, Andy Nelson a Ronald Judkins

SHAKESPEARE LOVE (Miramax)

Robin O'Donoghue, Dominic Lester a Peter Glossop

ŘEDNÁ ČÁST (Liška 20. století)

Andy Nelson, Anna Behlmer a Paul Brincat

Pro nejlepší úspěch při úpravě zvukových efektů

ARMAGEDDON (Dobrý výhled) George Watters, II

MAS ZORRO (TriStar) David McMoyler

ŠETŘENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks) Gary Rydstrom a Richard Hymns

Pro nejlepší dosažení vizuálních efektů

ARMAGEDDON (dobrý výhled)

Richard R. Hoover, Pat McClung a John Frazier

MIGHTY JOE YOUNG (Dobrý výhled)

Rick Baker, Hoyt Yeatman, Alan Hall a Jim Mitchell

vítejte na štěstí

CO SEN MŮŽE PŘIJÍT (PolyGram)

Joel Hynek, Nicholas Brooks, Stuart Robertson a Kevin Mack

Pro nejlepší scénář napsaný přímo na obrazovku

BULWORTH (Fox 20. století)

Scénář Warren Beatty a Jeremy Pikser

Příběh Warrena Beattyho

ŽIVOT JE KRÁSNÝ (Miramax)

Scénář Vincenzo Cerami a Roberto Benigni

ULOŽENÍ SOUKROMÉHO RYANA (DreamWorks)

Napsal Robert Rodat

SHAKESPEARE LOVE (Miramax)

Napsali Marc Norman a Tom Stoppard

TRUMANOVÁ VÝSTAVA (Paramount)

Napsal Andrew Niccol

Pro nejlepší scénář založený na materiálu, který byl vyroben nebo publikován dříve

BOHY A MONSTÉRY (Lví brána)

Napsal pro obrazovku Bill Condon

MIMO VÝHLED (univerzální)

Scénář Scott Frank

PRIMÁRNÍ BARVY (Universal a Mutual Film Company)

Scénář Elaine Mayové

JEDNODUCHÝ PLÁN (společnost Paramount a Mutual Film Company ve spolupráci se společností Savoy
Obrázky)

Scénář Scott B. Smith

ŘEDNÁ ČÁST (Liška 20. století)

Scénář Terrence Malick



Nejlepší Články

Kategorie

Posouzení

Funkce

Zprávy

Televize

Sada Nástrojů

Film

Festivaly

Recenze

Ocenění

Pokladna

Rozhovory

Clickables

Seznamy

Videohry

Podcast

Obsah Značky

Ocenění Season Spotlight

Filmový Vůz

Ocenění Sezóna Spotlight

Ovlivňovače