2019 Nominace britských nezávislých filmů: „David Copperfield,“ Zellweger a další

'Jitka'



Silniční atrakce

Nominace na britské ceny nezávislých filmů za rok 2019 byly odhaleny a bylo to obrovské ráno pro adaptaci Charlese Dickense Armanda Iannucciho „Osobní historie Davida Copperfielda“ a hudební drama Toma Harpera „Divoká růže“. „Copperfield“ vedl všechny filmy s 11 nominací, včetně Nejlepšího britského nezávislého filmu, Nejlepšího herce pro Dev Patel a Nejlepšího scénáře pro Iannucciho a spoluzakladatele Simona Blackwella. Společnost Fox Searchlight má americká distribuční práva k filmu a oznámila divadelní vydání v roce 2020.



„Divoká růže“, která získala druhé nejlepší 10 nominací, bude také soutěžit o nejlepší britský nezávislý film proti „návnadě“, „o Samu“ a „suvenýr“. naproti Renee Zellweger pro „Judy“, v níž Buckley právě tak hraje podpůrnou roli.



Zatímco Zellweger přistála v poli Nejlepší herečka (od které se očekává, že udělá sezónu všech cen díky jejím uznávanému vedoucímu tahu jako Judy Garland v „Judy“), britská nezávislá filmová ocenění nenabízejí příliš mnoho crossoverů s závodem v Oscaru . Sportovní dokument Asifa Kapadie „Diego Maradona“ je uchazečem o Oscary za nejlepší dokument a Kapadia přistála v závodě BIFA Best Director. Hlavní uchazeči Oscara „Parasite“ a „Marriage Story“ přistáli nominace na nejlepší mezinárodní celovečerní film spolu s „Portrét dámy v ohni“, „Monos“ a „Ash is Purest White“.

2019 British Independent Film Awards se bude konat 1. prosince. Podívejte se na úplný seznam nominací níže.

Nejlepší britský nezávislý film
'Návnada'
„Pro Samu“
“Osobní historie Davida Copperfielda”
'Souvenir'
'Divoká růže'

Nejlepší režisér
Waad Al-Kateab a Edward Watts, „Pro Samu“
Oliver Hermanus, 'Moffie'
Joanna Hogg, „Souvenir“
Mark Jenkin, „návnada“
Asif Kapadia, „Diego Maradona“

Nejlepší herečka
Jessie Buckley, „Divoká růže“
Holliday Grainger, „Zvířata“
Sally Hawkins, „Věčná krása“
Vicky Knight, „Dirty God“
Renee Zellweger, „Judy“

Nejlepší herec
Sam Adewumni, „Poslední strom“
Tom Burke, „Souvenir“
Kris Hitchen, „Promiňte, že jste nám chyběli“
Josh O'Connor, „Only You“
Dev Patel, „Osobní historie Davida Copperfielda“

Nejlepší scénář
Joanna Hogg, „Souvenir“
Armando Iannucci a Simon Blackwell, „Osobní historie Davida Copperfielda
Paul Laverty, „Promiňte, že jste nám chyběli“
Peter Strickland, „V látce“
Nicole Taylor, „Divoká růže“

Nejlepší vedlejší herečka
Jessica Bardenová, „Scarborough“
Ruthxjiah Bellenea, „Poslední strom“
Elizabeth Debicki, „Vita a Virginie“
Tilda Swintonová, „Osobní historie Davida Copperfielda“
Julie Walters, „Divoká růže“

Nejlepší doprovodný herec
Chiwetel Ejiofor, „Chlapec, který využil vítr“
Hugh Laurie, “Osobní historie Davida Copperfielda”
Edlison Manuel, Olbera Núñez, „Yuli - příběh Carlos Acosta“
Peter Mullan, „The Vanishing“
Bluey Robinson, „Dirty God“

Cena Douglase Hickoxe (režisérka debutu)
Will Becher, Richard Phelan, „Film Shaun ovce: Farmageddon“
Fyzal Boulifa, „Lynn + Lucy“
Ninian Doff, „Boyz v lese“
Chiwetel Ejiofor, „Chlapec, který využil vítr“
Harry Wootliff, „Only You“

Průlomový producent
Finn Bruce, „Tucked“
Kate Byers, Linn Waite, „návnada“
Joy Gharoro-Akpojotor, „Blue Story“ [Produkoval Damian Jones]
Becky četl, “tři identické cizinci” [také produkoval Grace Hughes-Hallett]
Jack Sidey, „Moffie“ ​​[Produkoval Eric Abraham]

Debutový scenárista
Kieran Hurley, „Beats“
Lisa Owens, „Dny Bagnoldova léta“
Nicole Taylor, „Divoká růže“
Emma Jane, „Unsworth Animals“
Harry Wootliff, „Only You“

Nejslibnější nováček
Sam Adewumni, „Poslední strom“
Vicky Knight, „Dirty God“
Lorn Macdonald, „Beats“
Roxanne Scrimshaw, „Lynn + Lucy“
Honor Swinton Byrne, „Souvenir“

Nejlepší dokumentární film
„Hit 53“
'Diego Maradona'
„Pro Samu“
„Mořský koník“
'Řekni mi, kdo jsem'

Cena Raindance Discovery Award
“; Bump Away The Way, ”; Shelly Love
“; Děti ze sněhové země, ”; Zara Balfour, Marcus Stephenson, Mark Hakansson
“; Here For Life, ”; Andrea Luka Zimmerman, Adrian Jackson, James Lingwood, Michael Morris, den Cressida
“; Muscle, ”; Gerard Johnson, Matthew James Wilkinson, Richard Wylie, Ed Barratt
“; The Street, ”; Zed Nelson

Nejlepší mezinárodní nezávislý film
'Ash is Purest White'
„Manželský příběh“
'Opice'
'Parazit'
'Portrét dámy v ohni'

Nejlepší casting
Shaheen Baig, „V Tkanině“
Shaheen Baig, Aisha Bywaters, „Poslední strom“
Kahleen Crawford, Caroline Stewartová, „Only You“
Kahleen Crawford, „Wild Rose“
Sarah Crowe, „Osobní historie Davida Copperfielda“

Nejlepší kinematografie
Ole Bratt Birkeland, 'Judy'
Benjamin Kracun, „Beats“
Zac Nicholson, „Osobní historie Davida Copperfielda“
Jamie D Ramsay, „Moffie“
Ari Wegner, „V látce“

Nejlepší kostýmní design
Suzie Harman, Robert Worley, „Osobní historie Davida Copperfielda“
Anna Mary Scott Robbins, „Divoká růže“
Grace Snell, „Souvenir“
Jany Temime, 'Judy'
Jo Thompson, 'In Fabric'

Hvězdný trek srazil

Nejlepší úpravy
Mick Audsley, Peter Lambert, „Osobní historie Davida Copperfielda“
Mark Jenkin, „návnada“
Chris King, „Diego Maradona“
Chloe Lambourne, Simon Mcmahon, „Pro Samu“
Helle Le Fevre, „Souvenir“

Nejlepší efekty
Howard Jones, „Film Shaun The Sheep: Farmageddon“
Paul Mann, „V látce“
Andy Quinn, „Chlapec, který využil vítr“

Nejlepší make-up a design vlasů
Morten Jacobsen, Rogier Samuels, Lindelotte Van Der Meer, „Dirty God“
Karen Hartley-Thomas, „Osobní historie Davida Copperfielda“
Emma Scott, „V Fabric“
Jody Williams, „Divoká růže“
Jeremy Woodhead, „Judy“

Nejlepší hudba
Jack Arnold, „Divoká růže“
Cavern Of Anti-Matter, „In Fabric“
Nainita Desai, „pro Samu“
Antonio Pinto, „Diego Maradona“
Jd Twitch, Penelope Trappes, Stephen Hindman, „Beats“

Nejlepší design výroby
Cristina Casali, „Osobní historie Davida Copperfielda“
Stéphane Collonge, „Souvenir“
Kave Quinn, „Judy
Anne Seibel, „Bílá vrána“
Paki Smith, „V Fabric“

Nejlepší zvuk
Anna My Bertmark, Jonathan Seale, Jules Woods, „Gwen“
David Bowtle-Mcmillan, Joakim Sundström, Robert Farr, „Beats“
Stephen Griffiths, Tim Cavagin, Max Walsh, Andy Shelley, „Diego Maradona“
Lee Walpole, Colin Nicholson, Stuart Hilliker, „Divoká růže“
Martin Pavey, „V látce“



Nejlepší Články

Kategorie

Posouzení

Funkce

Zprávy

Televize

Sada Nástrojů

Film

Festivaly

Recenze

Ocenění

Pokladna

Rozhovory

Clickables

Seznamy

Videohry

Podcast

Obsah Značky

Ocenění Season Spotlight

Filmový Vůz

Ocenění Sezóna Spotlight

Ovlivňovače